Sportowcy z Nowej Dęby na Forum Ekonomicznym w Krynicy

37

09.09.2012r.


W dniach 7-9 września w Krynicy Zdrój odbywał się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego-największa impreza biegowa w Polsce. W ciągu 3 dni festiwalowych zawodnicy rywalizowali w 20 biegach na dystansach od 1 do 100 km.

Świetna organizacja jak i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe przyciągnęły na start blisko 6 tysiecy biegaczy z 18 krajów wśród których znaleźli się zarówno sportowcy wyczynowo uprawiający sport jak i amatorzy biegający dla zdrowia i własnej satysfakcji. Swoją reprezentację w Krynicy złożoną z najmłodszych zawodników sekcji lekkiej atletyki miała również Nowa Dęba.

W pierwszym dniu zawodów czyli w piątek Sylwia Bąba,Marianna Mangione, Arkadiusz Urbaniak oraz Szymon Zięba rywalizowali na dystansie 1 mili, a chłopcy dodatkowo wzięli również udział w sztafecie 3x1000m. W biegu na 1 milę na starcie stanęło 184 biegaczy,którzy walczyli w seriach eliminacyjnych o udział w finale. Do 24 osobowego finału awansowali Sylwia Bąba,Arkadiusz Urbaniak oraz Szymon Zięba. W finale świetnie pobiegła zaledwie 14 letnia Sylwia Bąba, która w silnej stawce rywalek zajęła 6 miejsce. Chłopcy w finale zajęli miejsca w połowie stawki ,gdyż oszczędzali siły przed startem w sztafecie. Tu rywalizacja była niezwykle zacieta,gdyż dla zwycięzców organizatorzy ustanowili wysokie nagrody finansowe. Zwyciężyła sztafeta Ukrainy zaś MKS Stal Nowa Dęba w rywalizacji 42 drużyn zajęła wysokie 8 miejsce.


Fot: Nasi reprezentanci w Krynicy

Dodatkowo w finale kategorii masters czyli biegaczy powyżej 35 lat trzecie miejsce zajął drugi trener MKS Stal Nowa Dęba Bogdan Karkut, który w braku trzeciego zawodnika biegał również w sztafecie. Warto dodać,że w przyszłym roku w czasie kolejnego Festiwalu Biegowego w Krynicy zjawią się biegacze z całego świata,gdyż w tym mieście na Jaworzynie Krynickiej odbędą się Mistrzostwa Świata w biegach górskich. Na starcie nie zabraknie oczywiście zawodników z Nowej Dęby.


Fot: Zdjęcie z Romanem Koseckim


/info

0

37 KOMENTARZE

 1. Aż tak jest źle z finansowaniem nowodębskiego sportu, że zawodnicy muszą jechać na zawody na koszt trenera????? Panie Burmistrzu, wydajesz pan kasę na lewo i prawo, nowe wozy strażackie kupujesz a na sport nie ma kasy???

  0
 2. Na każdym szanującym się forum, a tutaj tak chyba nie jest, gdy kasowane są wpisy podawany jest punkt regulaminu, który został złamany i post znika a w zamian pojawia się właśnie dany punkt regulaminu. To, że znikają posty, które nie powinny znikać wiem od dawna. Wystarczy napisać kilka słów prawdy na temat PiSu i ich chorych przywódców, którzy wyprowadzają publiczną kasę jak mafia to Administrator w mgnieniu oka usuwa je. Zachowanie, niektórych użytkowników: podam tylko kilka przykładów:
  [quote]Może ktoś kiedyś o twojej śmierci powie coś innego np. że "zdechłeś". [/quote]
  [quote]Roz*e*ać ten grajdołek[/quote]
  [quote]do twojej dyspozycji KISZKE STOLCOWA[/quote]
  w których nie podjęto żadnych działań. Natomiast gdy napiszę się, że Kaczyńskiego zabiła Brzoza – tak to tu obrażono w niepojęty chamski i brutalny sposób. Raz Administrator napisał uzasadnienie usuwania postów [quote]"idźcie się na innym portalu, gdzie indziej na portalu" [/quote]. No w takim przypadku to ja już nie mam pytań!

  0
 3. I bardzo dobrze,że usuwa. tam gdzie ktoś pisze anonimowo musi być jakaś selekcja wpisów na forum bo wolność słowa tez musi mieć swoje granice

  0
 4. No to się Administratorowi ta ostra jak kethup z biedronki selekcja świetnie udaje. Powinien się przyjąć jako moderator dziecięcych czatów. Trochę wybiórcza ta selekcja, ale i tak admin to równy gość, złemu nie przepuści!

  0
 5. brawo dla sylwii i dla chłopaków, ale nie wiem po co tu tak głośno o tej mariannie, nie zrobiła nic, aby trafić na info… okej może poziom był wysoki, ale skoro sylwia, (która jest mlodsza o rok, z tego co słyszałam) awansowała do finału i pobiegła dość dobrze, to marianne tez powinno na to stać :) bez urazy, ale tak uważam.

  0
 6. Ja uważam, że nie ma co się czepiać że niejakiej Mariannie czy komukolwiek innemu źle poszło. Najważniejsze jest to żeby być zadowolonym z samego siebie, uprawiając sport. Samo to że pobiegła to dobrze a wyniki przyjdą z czasem.

  0
 7. Dlaczego wszyscy maja medale, skoro Sylwia Bąbabyła szósta, chłopaki gdzies w popłowie, a Marianna Mangone nawet się nie dostała do finału?

  0
 8. [quote]Dlaczego wszyscy maja medale, skoro Sylwia Bąbabyła szósta[/quote]
  bo to był turniej "Na Bogatości"
  nie czytałeś:
  [quote]gdyż dla zwycięzców organizatorzy ustanowili wysokie nagrody finansowe[/quote]

  0
 9. Z tego wynika, że dawali wszystkim za udział. No i jeszcze zdjęcie mozna sobie było zrobić ale to wiem nie z pierwszej ręki.

  0
 10. Szarika to ze Marianna nie dostała się do finału to nie znaczy ze nie można o niej pisać i to ze jest między nimi rok różnicy to nie znaczy ze Marianna jak jest starsza musi być lepsza to był stosunkowo krotki dystans a nie przyszło ci do głowy ze Marianna jest długo dystans owcem

  0
 11. Marianna miała pecha bo miała lepszy czas niz zwyciężczynie innych biegów eliminacyjnych ale trafiła do najmocniejszej serii i była 4 a kwalifikowało się pierwsze 3 dziewczyny z każdego biegu. Tak bywa ale i tak gratulacje dla niej

  0
 12. wszyscy już wiedzą że te negatywne komentarze pisąła zazdrosna o wszystko Dagmara, dlatego oszczędź sobie tych komentarzy i zajmij się sobą bo chyba to potrfisz najlepiej. widzisz czubek swojego nosa nic więcej a to że ktoś jest lepszy od ciebie trudno należy się z tym pogodzić.

  0
 13. Witam, Żaden z wcześniejszych negatywnych komentarzy nie był pisany przeze mnie. I nie zgadzam się co do tego że jestem o kogokolwiek zazdrosna. Nie można wnioskować, kto lepiej biega, ponieważ Marianna jest długo dystansowcem, a ja biegam płotki i to na pewno nie o to chodzi.Pozdrawiam.

  0
 14. właśnie pokazałaś, że jesteś marianną, albo jakąś jej bliską koleżanka… i drogi marianie… chyba nie widziałeś dagmary na plotkach, co wnoiskuję po komentarzu

  0
 15. I po co się tak tak droczyć dziewczyny? Przecież każda z Was jest najpiekniejsza ,niepowtarzalna i w ogóle zjawiskowa. Trzymam kciuki za wszystkie i każdą z Was z osobna.

  0
 16. sprawa się wyjaśniła. to tylko złośliwa koleżanka dagmary i marianny. pozdrawiamy, na przyszłość nie życzymy sobie takich komentarzy jak już to prosze mówić prosto w twarz jeśli komuś coś nie pasuje. pozdrawiamy

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here