Wpadli w ręce policji podczas akcji „Trzeźwy poranek”

15

Podczas wczorajszego dnia tarnobrzescy policjanci sprawdzili trzeźwość 1106 kierowców. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Podczas kontroli policjanci zatrzymali 48–letniego kierowcę subaru. Okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie do celów prawnych oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj  funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 1106 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili kierowców, którzy wcześniej pili alkohol.

 • Rekordzistką okazała się 40–letnia kobieta, kierująca volkswagenem passatem, która była kontrolowana po godz. 11, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
 • Przed godz.8, na ul. Stalowskiej w Nowej Dębie do kontroli drogowej zatrzymany został 48–letni mężczyzna kierujący subaru. Podczas legitymowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie do celów prawnych oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydał Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
 • W Tarnowskiej Woli policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej  renaulta kangoo. Było po godz. 7.Okazało się, że 62–letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.
 • Prawo jazdy stracił też 48-letni kierowca nissana, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, w poniedziałek po godz. 15, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,28 promila.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

0

15 KOMENTARZE

 1. Kiedy za chamskie zachowania Policjanta ktoś się zabierze z Nowej Dęby jeżdzi Skodą na RKL oraz Fordem . Nie dotyczy go zatrzymywanie na przejściu dla pieszych i jazdę bez pasów .

  0
  • Co się czepiasz pasow . Nie chce to w nich nie jeździ. Widać ceni sobie wolność Co Ci to przeszkażda.???

   0
 2. Aleś dowcipny Obserwator dokładnie dla Ciebie napiszę przed przejściem dla pieszych , jestem Ciekaw jak będziesz się śmiał jak 200 stówki iż Ten Stróż Prawa wpisze…

  0
 3. Ktoś Wie gdzie trzeba zgłosic by zamontowali fotoradar ….ul Kościuszki/prosta od zakładów/ przecież to strach iść nawet chodnikiem …

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here