Zamiast obskurnych płyt będą schody i podjazd do Domu Kultury

21
Schody obite płytami paździerzowymi

Gmina Nowa Dęba pozyskała 137 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wykonanie nowych schodów i tarasu oraz podjazd do domu kultury. W programie Infrastruktura domów kultury nasz projekt znalazł się na 21 pozycji pośród 65 dotowanych projektów (wszystkich projektów złożono kilkaset). Wartość ministerialnego dofinansowania to 42% kosztów zadania wynoszącego 328 tys. zł.

Ta informacja, która dotarła do nas z MKiDN to dobra wiadomość, która pozwoliła podjąć dyskusję w lokalnym samorządzie o zabezpieczeniu środków własnych na realizację tego zadania. Radni na sesji 24 lutego podjęli na wniosek burmistrza decyzję o przeznaczeniu w budżecie środków własnych na to zadanie w wysokości 200 tys. zł. Całość kwoty (337 tys. zł) powinna pozwolić na zrealizowanie projektu, który został przygotowany w roku ubiegłym.

Projekt przewiduje rozbiórkę istniejących schodów i tarasu oraz wykonanie tych elementów zagospodarowania budynku Samorządowego Ośrodka Kultury w całości od nowa. W ocenie projektanta takie podejście do realizacji zadania pozwoli pozbyć się w przyszłości problemów, jakie dziś nastręczają te części budynku. Nie posiadające izolacji poziomej i pionowej schody i taras ulegały degradacji w okresach zimowych, co objawiało się odspajaniem i pękaniem płytek.

Nowe schody zostaną wykonane ze stopni blokowych betonowych o wymiarach 100x35x15 cm, w kolorze grafitowym. Pod stopniami będzie znajdować się podkład betonowy i podbudowa z kruszywa łamanego. Nastąpi także korekta wysokości i ilości stopni schodowych.
Jeśli chodzi o taras to zlikwidowana zostanie różnica wysokości pomiędzy poziomem górnego spocznika przed wejściem do budynku, a tarasem. Konstrukcję nowego tarasu stanowić będą ścianki murowane, a zwieńczenie stanowić będą płyty betonowe tarasowe o wymiarach 120x100x6 cm.

Nowością w zagospodarowaniu wejścia do domu kultury będzie podjazd w postaci pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz dla mam z wózkami. Będzie ona posiadać cztery płaszczyzny ruchu, ze względu na różnice poziomów w wysokości 120 cm, zabezpieczone obustronnie poręczami. Nawierzchnię podjazdu stanowić będą płyty tarasowe. Procedury przetargowe powinny ruszyć w marcu, a prace wykonane w przeciągu 3 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

/UMiG

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
1/ Schody domu kultury do wymiany. Rażące zaniedbania dyrektora placówki i urzędników.
2/ Debata na temat stanu budynku domu kultury. Fuszerka wymaga naprawy

0

21 KOMENTARZE

 1. Komisja Rewizyjna wskazała winnych fuszerki ze schodami. Wskazała imiennie Krystiana Rzemienia. Pan Ordon dalej trzyma go na stanowisku za grubą kasę. Rzemień dysponuje sporym budżetem z kasy miasta. O tym jak pieniądze są wydawane nie wie chyba nikt poza nim i księgową która chcąc nie chcąc bierze udział w procederze. Rzemień nie pokazuje radnym faktur i dokumentów księgowych. Panie burmistrzu, takiego pan zgrywa krystalicznego ale widać jak na dłoni, że tutaj jest układ w którym chodzi o wpływy i kasę! Jest pan jako szef gminy za to odpowiedzialny!

  +38
  • Rzemienia broni kadrowy z Kolbuszowej zwany dla niepoznaki posłem. Ciekawe czy Rzemień wpłacał na kampanie wyborczą? Można to gdzieś sprawdzić?

   +18
 2. Pan Marek Kopeć z Os. Dęba pięknie skontrolował dom chłopa. Dzisiaj komisja rewizyjna pod jego przewodnictwem, a właściwie to on sam, służy burmistrzowi. Czy ma to związek z chrapką na lepszą posadę w gminnej oświacie dla żony? Czy ma to związek z konkursem na dyrektora szkoły w osiedlu Dęba? Myślę, że nie! Będziemy śledzić karierę żony i pana Marka. Mówią, że pan Marek bardzo twórczo działa w internecie. Ponoć tworzy stronki i fejk konta na których wychwala pod niebiosa burmistrza i posła z kolbuszowej. Aż nie chce mi się wierzyć w te plotki, że w zamian za robotę w gminnej oświacie będzie głosowanko za wotum zaufania, za absolutorium i za podwyżkom pensji. Myślę, że to plotki podłych ludzi. Pan Marek jest przecież jak szeryf! Panie Marku wierzymy w pana! Za 4 lata będzie pan burmistrzem! Albo starostą! Później to już tylko ministerstwo i z górki aż do pałacu prezydenckiego i szefa całej orbity.

  +33
  • Czy dyrektor sok lub burmistrz poniesli odpowiedzialnosc za fuszere ze schodami?
   Nie.
   Winnych brak
   To za co ta podwyzka dla burmistrza jak zero odpowiedzialnosci?

   +27
  • Podwyżka należy się głównie za zaoraniae tego miasta , kiedyś całkiem fajnego i sympatycznego. Układ, układ i tylko układ, wiocha i chamstwo. Brak kultury , brak klasy , brak szacunku do innych to obowiązujące obecnie standardy

   +7
 3. 337 tys na schody? domyslam sie ,ze płytki beda pozłacane chyba za taka kwote ! za taka kwote to ludzie domy buduja na gotowo. no,cóż bogate miasto,a wykonawca sie cieszy

  +18
 4. Skandalem jest to że nasze publiczne pieniądze po raz kolejny idą, są wydawane na to samo zadanie! Ile razy można ludzi robić w balona? Widocznie przy tym rozdaniu kart dyrektor sok może takie remonty robić co rok, podobnie jak dyrektor sosir co roku robił popeline z basenem na powietrzu wydając po 60-80 tyś zł na tzw remont ! A jaśnie panujący nam burmistrz poklepywał swoich wybrańców po ramieniu. A no i sowicie ich przy tym każdego roku wynagradzał że j budżet zrealizowali! Skandal!

  +11
  • Tomku L. czy ty Stanisław masz na drugie czy z bierzmowania? Gubię się ale za tobą nadążyć…. Eh

   0
 5. Może jeszcze tak mogliby nasi rajcy pomyśleć o demolce plant i powrót do drzewek,kwiatków i ścieżek ????przyjdzie kolejne lato,niby planty ładne a usiąść się nie da na ławce bo siedzisz jak na pustyni

  +10
  • Wystarczy co kilka metrów powyciągać kilka ” zagęszczających się” płyt i posadzić drzewka.

   +4
 6. Fajnie, że udało się pozyskać środki i dofinansowanie, fuszerki budowlane się zdarzają i tyle, szkoda że nie udało się uzyskać tej kasy na zasadzie odpowiedzialności poprzedniego wykonawcy. Mam nadzieje że będzie można podjechać pod drzwi soku wózkiem dziecięcym :-) czasem oberwanie chmury a tu z plant nie ma się gdzie schować ;-).

  0
 7. Ciekawe kto teraz podejmie się tego kosmicznego zadania w postaci wykonania schodów? XXI wiek. Fachowcy wymarli albo wyjechali. Żal marnowania publicznych pieniędzy i absolutnego braku odpowiedzialności ze strony wykonawcy i osoby nadzorującej oraz finansującej takie harce budowlane.

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here