Starostowie chcą zarabiać więcej. Czy im się należy?

7

Związek Powiatów Polskich apeluje o podwyżki i nagrody dla włodarzy. Zrzeszeni w korporacji starostowie – w tym z powiatu tarnobrzeskiego – twierdzą, że zarabiają zbyt mało. 

Członkowie samorządowej korporacji twierdzą, że konsekwencji decyzji dotyczącej ograniczenia wysokości wynagrodzeń osób zarządzających w jednostkach samorządu terytorialnego o 20 proc. na przestrzeni dwudziestu lat wynagrodzenia wzrosły jedynie symbolicznie. Liczby są bezwzględne. W roku 2000 maksymalne wynagrodzenie zasadnicze starosty w największych powiatach wynosiło 4.500 zł (stan na 1 sierpnia 2000 r.), a obecnie wynosi ono 5.000 zł. Oznacza to wzrost o 11 proc.
W tym czasie:
-wysokość inflacji wyniosła 47,3 proc.;
-przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 143,1 proc.;
– minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 221,4 proc.
W konsekwencji gdy w roku 2000 maksymalne wynagrodzenie zasadnicze starosty wynosiło 2,2 przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, obecnie się z nim zrównało.

Na koniec dodajmy, że starosta tarnobrzeski, ze wszystkim dodatkami zarabia ponad 10 tysięcy złotych.

0

7 KOMENTARZE

 1. a co ten starosta zmienił w ogóle – z niego taki reformator jak z koziej pi..y gwóźdź
  nie wiem po jakiego ciula te starostwa istnieją.

  +4
 2. Najpierw obniżyć honorarium starosty, potem walczyć aby zlikwidować starostwa. Tyle zadań co ma starostwo udzwignie każda gmina. Starostwo tylko generuje stołki . Zero działań.

  0
 3. Zielak stań na wysokości zadania i zorganizuj to co zrobiono z wynagrodzeniem dla włodarza ND. Ale tyś za cienki Bolek na takie cuś.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here