Nowa inicjatywa polityczna. Kto będzie kandydatem na burmistrza klubu AD VOCEM?

57

Radni Helena Tłusty, Marian Tomczyk i Marek Kopeć powołali do życia klub radych „AD VOCEM”. Czy nowa inicjatywa polityczna będzie zalążkiem przyszłego komitetu wyborczego?

Klub radnych to samorządowa forma organizacyjna dysponująca określonymi w prawie przywilejami. Na wniosek klubu radnych Przewodniczący Rady jest obowiązany wprowadzić do porządku obrad  najbliższej Sesji projekt uchwały, zgłoszony przez klub radnych, jeżeli wpłynął on do Rady co najmniej 7 dni  przed dniem rozpoczęcia Sesji. Klub radnych na mocy prawa może również delegować swojego przedstawiciela do komisji rewizyjnej.  Czy pierwszą inicjatywą uchwałodawczą będzie projekt podwyżki pensji dla burmistrza Wiesława Ordona?

PiS i Lewica razem?

Co ciekawe w skład nowego klubu wchodzą osoby o zróżnicowanych poglądach politycznych. Radny Marian Tomczyk jest kojarzony z ugrupowaniami lewicowymi. W przeszłości startował do Sejmu RP z list Lewicy. Natomiast radna Helena Tłusty również ubiegała się o mandat posła z tym, że kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak pokazuje przykład Nowej Dęby, w walce do sprawy samorządowe warszawska polityka i sejmowa wojna potrafi zejść na boczny tor.

Kto kandydatem na burmistrza?

W urzędowych „kuluarach” można usłyszeć, że nowopowstały klub „AD VOCEM” może stanowić zalążek przyszłego komitetu wyborczego. Kandydatem na przyszłego burmistrza mógłby być były dyrektor Domu Kultury Krystian Rzemień lub obecny wiceburmistrz Leszek Mirowski. W tle pojawiają się również nazwiska osób które w chwili obecnej nie pełnią funkcji publicznych. Nie są to jednak informacje oficjalnie potwierdzone przez reprezentantów klubu „AD VOCEM”.

Opozycja podzielona?

Co ciekawe do nowego klubu nie przystąpili kojarzeni z grupą „AD VOCEM” radni Tomasz Gazda, Stanisław Rawski i Stanisław Skimina. Czy to oznacza rozłam w grupie „opozycyjnych” radnych? Być może polityczny dystans zachowany przez wymienionych samorządowców ma związek z zamieszaniem dotyczącym obniżenia diet radnych. Przypomnijmy, że radni kojarzeni z burmistrzem Wiesławem Ordonem złożyli projekt uchwały radykalnie obniżający diety samorządowców do 18 zł miesięcznie. Miała być to zagrywka medialna wymierzona w koalicję rządzącą. W wyniku naniesionych poprawek diety zostały obniżone tylko tym radnym, którzy o to wnioskowali czyli opozycji.  Finalnie wyszło więc na to, że w wyniku „genialnej” strategii zaproponowanej prawdopodobnie przez radnego Tomczyka, jego samorządowi koledzy utracili swoje diety. Wywołało to frustrację jednej z wnioskodawców, która postanowiła zaskarżyć to rozwiązanie do Sądu.

Zobacz również:
„Radna chciała obniżki diet, a teraz skarży się że jej nie starcza na dojazdy”

Czy zaczną chodzić na sesje?

Niektórzy zwracają uwagę, że członków nowej inicjatywy politycznej w ciągu ostatnich miesięcy cechuje wyraźna absencja na posiedzeniach rady miasta co można zobaczyć na nagraniach z obrad. – Być może po założeniu tego klubu zaczną wypełniać swoje obowiązki i będą przychodzić na sesje – mówi nam jeden z urzędników, który pragnie zachować anonimowość.

 

57 KOMENTARZE

  • to zdjęcie jest super. można by wiele napisać o tych trubadurach, ale to zdjęcie jest warte więcej niż milion słów. właściwie to zdjęcie mówi wszystko i zamyka temat.

 1. Obniżyli sobie diety do 18zł, a potem stwierdzili że im się nie opłaca chodzić na sesje bo więcej stracą urywając się z roboty. Trzeba powiedzieć, że reprezentanci klubu ad vocem to wybitni stratedzy.

 2. przepraszam że się wtrącam ale chciałem zwrócić uwagę że wspólny plakat pana Tomczyka i Ordona cuchnie rasizmem. napisane jest „razem dla Cyganów”. Wydaję mi się, że politycznie poprawnie powinno być „razem dla Romów”.

 3. Ad Vocem, część PiSu i ustępujący Wiesiek zgadują się, żeby poprzeć Ninkę. Ze starego Ratusza startować będzie z Ninką ponoć Licak. Z Grzędą z jego „Przyjaznej Gminy” w antyszczepionkowych jazdach zostają Wolan i redaktor. Oni pewnie poprą Ziarena z częścią starego SLD i drugą połową PiSu.

 4. Demokracja najlepszy ustrój na świecie ?!?… Radni którzy zostali wybrani aby rozwijać gminę i służyć mieszkańca walczą między sobą o co ? O własne wpływy i władze!!! Nie o to chodzi w polityce aby się żreć między sobą ale by walczyć o,, lepsze jutro,, Czas płynie za kilka lat nikt nie będzie o nich pamiętał co zrobili dobrego ale wszyscy zapamiętają jak się zblaznili.

 5. No to będziemy mieli takiego nowodębskiego tetryka, na wzór tego z Żoliborza w Warszawce. W naszej mikro skali. Odpowiednich wykształconych ludzi – kandydatów na burmistrza nie ma bo już dawno mają to w dudzie lub nie chcą kandydować. Tylko ludzie bardzo niskiego wykształcenis a wysokiego ego startują w wyborach na burmistrza. Czarna przyszłość Nowej Dęby.

 6. Bóg jedyną nadzieją,
  1 Kierownikowi chóru. Według Jedutuna2. Psalm. Dawidowy.
  2 Dusza moja spoczywa tylko w Bogu,
  od Niego przychodzi moje zbawienie.
  3 On jedynie skałą i zbawieniem moim,
  twierdzą moją, więc się nie zachwieję.
  4 Dokądże będziecie napadać na człowieka
  i wszyscy go przewracać
  jak ścianę pochyloną,
  jak mur, co się wali?3
  5 Oni tylko knują podstępy
  i lubią zwodzić;
  kłamliwymi ustami swymi błogosławią,
  a przeklinają w sercu.
  6 Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja,
  bo od Niego pochodzi moja nadzieja.
  7 On jedynie skałą i zbawieniem moim,
  On jest twierdzą moją, więc się nie zachwieję.
  8 W Bogu jest zbawienie moje i moja chwała,
  skała mojej mocy,
  w Bogu moja ucieczka.
  9 W każdym czasie Jemu ufaj, narodzie!
  Przed Nim serca wasze wylejcie:
  Bóg jest dla nas ucieczką!
  10 Synowie ludzcy są tylko jak tchnienie,
  synowie mężów – kłamliwi;
  na wadze w górę się wznoszą:
  wszyscy razem są lżejsi niż tchnienie4.
  11 Nie pokładajcie ufności w przemocy
  ani się łudźcie na próżno rabunkiem;
  do bogactw, choćby rosły,
  serc nie przywiązujcie.
  12 Bóg raz powiedział,
  dwa razy to słyszałem:
  Bóg jest potężny.
  13 I Ty, Panie, jesteś łaskawy,
  bo Ty każdemu oddasz według jego czynów

 7. Właśnie fundują nam horendalną podwyżkę cen wody. Skoro kapusta przytulił ponad sto tysięcy odprawy (podobno) a chejzdral zarabia ok.15000,00 zł to nie ma się czemu dziwić. Zarabia za cztery dni pracy (bo tyle pracuje w tygodniu- tak, tak- tzn jest obecny w budynku firmy). W nagrodę za posadę dla dla Chejzdrala Przewodniczący Rady Miejskiej dostaje posadę Prezesa NSM. Pewnie Burmistrz ,niebawem, dostanie podwyżkę-jakieś 200%. A my dostaniemy rachunki za wodę, ścieki, śmieci i ciepło. Oj będzie bolało-ale to NAS-oni przytulą kasę.

  • Jednak wolę Grzędę. Marian niech się najpierw ogoli i zapozna się z podstawowymi kosmetykami takimi jak chociażby dezodorant.

 8. Pani Helena Tłusta jak mnie uczyła w LO mówiła że brzydzi się polityką , teraz jej ona nie przeszkadza. Tak na marginesie niech któryś z radnych publicznie ją zapyta jak zdobyła dodatkowy etat w szkole w Krzątce /Klatkach/ bo dyrektor tej szkoły był przeciwny jej zatrudnieniu ale dostał pismo od samego biskupa Sandomierskiego , warto by było tym się zainteresować bo Pani radna kiedyś zarzucała Grzędzie jaki wykonuje zawód a sama używa chwytów poniżej pasa …

 9. Już bez przesady sięgać aż do jakiś lat szkoły a radni niech się sami siebie zapytają jakie to uczciwości reprezentują i czy ich też.jakis biskup nie namaszczał ,dajcie już spokój tej pani

 10. Cyt. „Czy zaczną chodzić na sesje?
  Niektórzy zwracają uwagę, że członków nowej inicjatywy politycznej w ciągu ostatnich miesięcy cechuje wyraźna absencja na posiedzeniach rady miasta co można zobaczyć na nagraniach z obrad. – Być może po założeniu tego klubu zaczną wypełniać swoje obowiązki i będą przychodzić na sesje – mówi nam jeden z urzędników, który pragnie zachować anonimowość”
  A może by tak przewodniczący rady zaczął zwoływać posiedzenia rady w godzinach popołudniowych, tak jak to było dawniej. Opozycyjni radni chodzą do pracy, nie mają swoich firm tak jak radni większości, to właśnie dlatego są nie obecni na posiedzeniach rady, ale to jest celowe działanie przewodniczącego rady…

 11. Radny Tomasz D na burmistrza , zastapca powinien zostac Mietek D vel Gosciu krol USA a skarbnikiem
  Ukrainski dentysta ktory tez lubi postrzelac z kaki;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here