Policjanci i Seniorzy rozmawiali o bezpieczeństwie

19

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie, w ramach cyklu spotkań „Edukacja do bezpieczeństwa” po raz kolejny spotkali się z seniorami. W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie pn. „Akademia 50+’’, a jego głównym celem były rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych.

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie seniorów z policjantami ogniwa prewencji z Nowej Dęby. W spotkaniu uczestniczyli też kuratorzy sądowi, przedstawiciele Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tematem spotkania było wskazanie zagrożeń oraz sposobów ich unikania, a także zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, które to najbardziej narażone są na działania oszustów. Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Nowej Dębie aspirant sztabowy Grzegorz Surowiec opowiadał co zrobić, aby nie stać się ofiarą złodzieja lub oszusta. Mówił też o sposobach zapobiegania czynom przestępczym, a co za tym idzie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

O zjawisku przemocy w rodzinie mówiła przewodnicząca zespołu interdyscyplinarnego w Nowej Dębie Agnieszka Piróg oraz kuratorzy z Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu: Anna Nowak i Bożena Nowak. Chętnie odpowiadali też na wszystkie zadawane im pytania.

W spotkaniu uczestniczyło 30 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne w postaci ulotek.

/Policja

0

19 KOMENTARZE

 1. o widzę Stasia Seniora radnego z Chmielowa jak je wafelki za darmo a na wakacje zabierze całą rodzine za darmo nad morze fajny ten nasz Stasio dużo robi dla Chmielowa

  0
 2. 1. „bez radny” to chyba raczej bezradna i ślepa intelektualnie chmiel…owa, bo wszędzie widzi tylko Stasia. chłop robi tyle dla wsi, a ta myśli że jak pod czymś się podpisze, to od razu uwierzymy, że to jej dobra robota.
  2. czy Jowita nie przypomina Jagusi z chłopów? może by ją też na taczkach wywieźć tam skąd przybyła?

  0
  • To przykre że czasami pewnie i bezradna ale niektórych przy korycie ciężko przekonać do pro społecznych reform. Walka o stołki i rodzinne układy żeby było dobrze towarzystwu wzajemnej adoracji.

   0
  • A co takiego stasio robi dla chmielowa procz tego ze zatrudnil cala rodzine w szkole? przecież jest przewodniczącym oświaty czyli ma za zadanie powsadzać cala familie stasio jest super?

   0
 3. Po ulicach Nowej Dęby grasuje sobie motocyklista na pomarańczowym cross-owym motocyklu, który swoją agresywną jazdą skutecznie przepędza ludzi z przejść dla pieszych , lub też dzieci wracające ze szkoły czy przedszkola z pobocznych uliczek. I jakoś nikt go nie potrafi „postawić do pionu” A tu policja robi wielkie „halo” jak to uczy staruszków bezpieczeństwa. Czy też będzie uczyła jak uciekać przed takimi jak opisałem wcześniej?

  0
  • ,A nasi burmistrzowie to ile mają lat, czy nie przypadkiem 50+., Dostali może tez ulotki ??? Ludzi w sile wieku i z perspektywa pracy co najmniej 15 lat nazywać seniorami, nieładnie.

   0
  • Chmielowianin przy płocie napisałeś prawdę. Trzeba dodać ,że kiedy pracował poza Chmielowem to popierał jedynie słuszną wtedy partię i wzajemnie, potem było i jest nie inaczej. Jest już staruszkiem , pozałatwiał rodzinie wszystko to już odejdzie żeby nikt go nie opluwał bo tego nie lubi. Opluwanie czyli wylewanie prawdy. A te pocałunki?

   0
  • A ponoć w starostwie jest spora liczba seniorów i seniorek- emerytów i ani nie myślą iść na emeryturę

   0
 4. marzenka na sile probuje zalatwic se robote i nigdzie jej nie wychodzi. a niech powie co zrobila dla chmielowa! chodnika jak nie bylo tak nie ma! nawija tylko do nas i podjudza a moje dzieci musza przed samochodami po rowach uciekac! wstyd z taka radna!

  0
  • Oj to chyba nie chmielowianka pisze na forum tylko wyraźnie nacisnęła porządnie jakiejś francy na odcisk bo znana jest z tego że wkłada kij w mrowisko.

   0
  • No to ciekawe bo to Chmielowcowa pisze pisma, naciska na władze, zbierała podpisy od mieszkańców o te chodniki żeby powstały. Więc te ataki są zwyczajnie śmieszne. I raczej mieszkańcem nie jesteś bo byś to wiedziała.

   0
  • Taki tok myślenia reprezentuje niski poziom. Jak mieszka w Chmielowie to z Chmielowa. Nie można pełnić obowiązku radnego nie będąc mieszkańcem.

   0
  • można mieszkać w Chmielowie i nie być z Chmielowa tak jak można mieszkać w wiosce i nie mieć o niej pojęcia.

   0
  • To co proponujesz wysiedlić całą Nową Dębę bo większość jest napływowa. Wysiedlić pół Tarnobrzega bo przyjechali ludzie za pracą. Wysiedlić pół Chmielowa i ludzi porozwodzić bo spora część przyszła z innych terenów. Gratuluje toku myślenia

   0
 5. apel do mieszkańców chmielowa niech zobaczą kim jest pan Skimina zatrudnia w szkole swoja rodzine robi droge swoje córce pod drzwi po to został radnym chmielowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i mydli ludziom oczy wakacjami dla niby biednych rodzin a w obsłudze tych kolonii jest pół autobusu skiminów!!!!!!!!!!!!!

  0
 6. skończyłeś studia? Więc wszystko wskazuje na to ze potrafisz myśleć. Więc zanim ocenzurujesz, pomyśl czy aby na pewno rozumiesz to co ktoś chce przekazać a co chcesz skasować…….. Bo jak do tej pory to niczym się nie różnisz od tej bandy z PiS……….

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here